LekarzPomaga.pl - LEK DEANXIT A POPRAWA KONCENTRACJI

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Lek Deanxit a poprawa koncentracji

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam, mam pytanie dotyczące leku Deanxit ( Flupentixol/Melitracen ). Czy preparat ten wpływa na poprawę zdolności poznawczych, zwiększenie koncentracji, wzrost efektywności uczenia się?

Lekarz:

Witam, Deanxit jest przede wszystkim lekiem stosowanym w leczeniu depresji i zaburzeń lękowych. A z jakiego powodu został on Panu zapisany - czy tylko z powodu wyżej wymienionych objawów, czy może psychiatra stwierdził również zaburzenia depresyjne i lękowe? Bo trudności w koncentracji, problemy poznawcze, trudności w nauce mogą wynikać również z depresji, czy nerwicy lękowej i wtedy zastosowanie tego leku ma sens i może być korzystne.

Użytkownik:

Nie leczę się psychiatrycznie, więc takiego leku nie posiadam, ale chciałbym wiedzieć, czy Deanxit by pomógł w kwestii poprawy zdolności intelektualnych. Jeśli zna Pani inne leki, które działają w ten sposób to proszę o poradę.

Tagi publikacji: deanxit, poprawa zdolności poznawczych, koncentracja, poprawa koncentracji, magnez z wit. b6, deanxit a koncentracja

Lekarz:

W takim razie nie polecam stosowania tego leku jeśli nie ma zaburzeń depresyjnych i lękowych. W celu poprawienia pamięci, koncentracji, zdolności uczenia się poleca się preparaty zawierające wyciąg z miłorzębu japońskiego, np. Ginkofar, Bilofar, do tego proponuję zażywać preparat magnezu z witaminą B6. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi