LekarzPomaga.pl - LEKI PSYCHOTROPOWE A LECZENIE HORMONALNE

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Leki psychotropowe a leczenie hormonalne

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc i udzielenie informacji czy mogę zacząć przyjmować lek psychotropowy o nazwie Setaloft gdy mam 3 krotnie podwyższony testosteron, androstendion i prolaktynę.
Będę leczona również hormonalnie żeby obniżyć hormony i martwię się czy można leki łączyć ze sobą???
Jest to dla mnie bardzo ważne

Informacje dodatkowe:

stwierdzone przez psychiatrę dda
Prolaktyna 509,20 norma 102,00 496,00
Prolaktyna po MCP 4706,00
Testosteron 117,90 norma 8,40 48,10
Androstendion 9,98 norma 0,75 3,89
BRAK LEKÓW NA STAŁE DOPIERO MAM ZACZĄĆ LECZENIE
Setaloft wykupiony leki hormonalne jeszcze nie przepisane przez lekarza

Lekarz:

Witam, a czy stwierdzono już jaka może być przyczyna tych zaburzeń hormonalnych u Pani? czy lekarz podejrzewa PCOS (zespół policystycznych jajników) lub jakieś inne zaburzenie? czy mówił już jakie leki będą stosowane? bo w zasadzie leczenie jest uzależnione właśnie od przyczyny i aby stwierdzić czy Setaloft może być stosowany muszę wiedzieć jaki dokładnie lek będzie Pani zażywała (teraz mogę jedynie podejrzewać jakie to mogą być preparaty).

Użytkownik:

Mam stwierdzone PCOS i nie miesiączkuję już pół roku dlatego zrobiłam badania i okazało się że mam podwyższone hormony o których wcześniej pisałam, dostałam na razie Dostinex żeby obniżyć prolaktynę a na testosteron i androstendion nie dostałam leku ale mówiłam, że kiedyś brałam Flutamid Spironol i tabletki antykoncepcyjne i endokrynolog stwierdził że może powtórzy te leki jak kiedys mi pomogły.

Tagi publikacji: łączenie psychotropów, psychotropy, leki psychotropowe, leczenie hormonalne, hormony,

Lekarz:

Te leki które Pani stosowała - Dostinex, Flutamid, Spironol i hormonalna antykoncepcja nie powinny powodować niekorzystnych interakcji z Setaloftem, tak więc według mnie może Pani rozpocząć jego zażywanie. W rzadkich przypadkach lek ten sam w sobie może powodować zaburzenia endokrynologiczne, ale jeżeli będzie taka konieczność (wystąpią jakieś działania niepożądane) to wtedy po prostu stopniowo odstawi Pani Setaloft. Oczywiście należy poinformować endokrynologa o jego stosowaniu. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi