LekarzPomaga.pl - NERWICA, BEZSENNOŚĆ, STANY LĘKOWE I KOŁATANIE SERCA

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Nerwica, bezsenność, stany lękowe i kołatanie serca

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam ! To zaczęło się bardzo niewinnie, około dwóch tygodni temu nie mogłam spać jedna noc przez dość długi czas i na drugi dzień wmówiłam sobie ze muszę iść spać wcześniej żeby ODESPAĆ dodam nigdy wcześniej nie miałam problemow ze snem zasypiałam niemal natychmiastowo (wydaje mi sie ze te pierwsze problemy mogły być spowodowane hormonami gdyż mam łagodny zespół policystycznych jajników i ostatnio odstawiłam swoje ziołowe leki które mi pomagały) nie czując zmęczenia , nie mogąc zasnąć ponownie zaczęłam bardzo sie martwic i zaczęło mi kołotać serce tak bardzo ze az sie przestraszyłam bo czułam ból w klatce piersiowej , zaczęłam się strasznie pocić i panikować. Od tego momentu nie mogę normalnie spać. Boje się momentu kiedy idę spać. Niezależnie jak bardzo jestem zmęczona przekładam się z boku na bok przez kilka godzin czasami do 7 nad ranem. Przez dzień strasznie się martwię moją bezsennoscią przez co nie moge się na niczym skoncentrować. Czasami nawet na myśl o tym przechodzi po mnie ''fala'' i zaczyna kołotać serce. Powoli tracę radość z dnia codziennego. Próbuje odgarnąć myśl o tym ze mam problemy ze snem i ze powinnam sie cieszyć dniem bo wiem ze zamartwiając się nic nie wskóram ale nie daje rady, jestem smutna i mam wahania nastrojów . Tak jakby moja podświadomość nie dawała mi spokoju. Jak tylko pomyśle o śnie i o zasypianiu wpadam w małą panikę. Czuje się zmęczona i kiedy już zasypiam kiedy nagle wybudzam się z nerwów i znowu kołocze mi serce, czuje ogromny niepokój i stres boli mnie klatka piersiowa ... Proszę mi poradzić ...

Informacje dodatkowe:

Lagodne policystyczne jajniki - bralam niepokalanek mnisi ale przestalam jakies dwa miesiace temu . Bardzo mi pomagal . W przeslosci mialam zaburzenia odzywiania ale poradzilam sobie bez pomocy psychologa.

Tagi publikacji: Nerwica, bezsenność, stan lękowy, kołatanie serca, strach, brak snu

Lekarz:

Witam, tak jak Pani podejrzewa problem ze snem ma podłoże nerwicowe, a te objawy są związane z napadami lękowymi. Na początek proponowałabym udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o przepisanie jakiegoś łagodnego leku uspokajającego np. Hydroxyzyny i zażywanie go codziennie przed snem przez kilka tygodni. Dodatkowo warto zakupić preparat magnezu z wit. B6, żeby wzmocnić system nerwowy. Jeżeli po tym nie poczuje się Pani lepiej to warto skonsultować się z psychiatrą, który po rozmowie z Panią zaleci ewentualnie jakieś inne preparaty uspokajające. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi