LekarzPomaga.pl - PRZEZIĘBIENIE A BADANIA KRWI. PILNE

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Przeziębienie a badania krwi. pilne

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Osuchowska

Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji w radiologii i diagnostyce obrazowej

Opublikowano:

Użytkownik:

Zdaję sobie sprawę że moje pytania są już męczące
Chciałabym zapytać czy przy przeziębieniu można zrobić badania krwi, chcę zrobić jutro morfologię, tsh, ob, d-dimery, próby wątrobowe i glukozę, Badania chcę zrobić ponieważ od dłuższego czasu źle się czuję, mam zawroty głowy i duszności, ostatnio czuję się bardzo osłabiona, boli mnie głowa, drętwieją mi ręce, mam kołotania serca, uciski w szyi więc boję się że mam chorą tarczycę boli mnie noga, po uderzeniu w stopę rurą od odkurzacza więc znowu wmawiam sobie zakrzep, noga nie jest spuchnięta, nie boli przy dotyku ale czuję drętwienie i czuję jakby była naciągnięta, myślałam może że to przez zmianę pogody ale już sama nie wiem. przeziębiona jestem już kilka dni, chociaż przez ostatnie 2 czułam się o wiele lepiej, dzisiaj wstałam i od samego rana bardzo źle się czuję, jestem cały czas sama w domu więc boję się że coś mi się stanie lub zemdleję, boję się wstać z łóżka bo boję się że się przewrócę, Przez ostatnie 3 dni zaraz po zaśnięciu budzę się w nocy bo mam uczucie jakby gardło mi się zatykało muszę klka razy głęboko odkaszlnąć, duszno mi i drapie mnie w gardle, czy to nerwica?
Boli mnie również pierś nad sutkiem nawet przy lekkim dotyku, jest to raczej pieczenie niż ból, nie wiem czy to nerwoból czy mam wykonać jakieś badania w tym kierunku, chciałabym miec już wszystko z głowy i iść jutro na badania ale jeśli mają wyjść złe przez przeziębienie to będę strsowała się jeszcze bardziej niż teraz, bardzo proszę o szybką odpowiedź, nie jestem w stanie się uspokoić.

Tagi publikacji: badanie krwi, przeziębienie, nerwica lękowa, morfologia, zawroty głowy, duszności, objawy infekcji, zaburzenia nerwicowe

Lekarz:

Witam, zdecydowanie nie powinno się wykonywać takich badań w przypadku jakiejkolwiek infekcji, nawet tak błahej jak przeziębienie. Wyniki (zarówno morfologii krwi, TSH, OB) mogą być zmienione na skutek toczącego się w organizmie stanu zapalnego. Chcąc wykonać te badania powinna Pani odczekać co najmniej tydzień od ustąpienia objawów infekcji. Jeśli chodzi o konieczność wykonania takich badań to jak już pisałam poprzednio nie widzę żadnych do tego wskazań - moim zdaniem ma Pani ciężkie zaburzenia nerwicowe i powinna Pani na nowo skonsultować się z psychoterapeutą i psychiatrą, którzy pomogą Pani wrócić do równowagi, bo sama na pewno sobie Pani z tym nie poradzi. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi