LekarzPomaga.pl - PULS W USZACH I MROCZKI W OCZACH

Zaburzenia psychiczne i choroby psychiczne

Puls w uszach i mroczki w oczach

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam ,od dłuższego czasu mam dziwne sny ,w trakcie tego snu budzę się mam wtedy szybszy puls niż normalnie ,ale ten puls aż mi w uszach dudni jakby przelatywało stado koni przez moją głowę.A oprócz tego pulsu w uszach dochodzą mroczki przed oczami a wręcz błyskawice gdy staram się ponownie usnąć.dochodzą jeszcze mdłośći ale są krótkotrwałe.Leki które zażywam to Bisocard 5mg,oraz leki na astmę tj; Seretide dysk 500 oraz Atrovent N.Proszę mi odpowiedzieć czy to jakiś objaw choroby ,czy to mój mózg tak emocjonalnie reaguje na sny Pozdrawiam


Informacje dodatkowe:

Nadciśnienie tętnicze
Astma oskrzelowa

Lekarz:

Witam, a czy ciśnienie tętnicze jest wyrównane - czy na przykład wtedy, kiedy budzi się Pani ze snu jest ono prawidłowe? czy te sny są nacechowane emocjonalnie - jest Pani po przebudzeniu zdenerwowana, wystraszona, podekscytowana? czy po przebudzeniu tętno stopniowo wraca do normy i wszystkie objawy ustępują? czy w ostatnim czasie ma/miała Pani na co dzień więcej stresu, emocji, nerwów? Rozumiem, że poza tymi epizodami w ciągu dnia czuje się Pani dobrze i nic Pani nie dolega?

Użytkownik:

Witam,ciśnienie jest prawidłowe tylko puls szybszy około 80-90.Co do drugiego pytania wszystko jest tak jak Pani napisała w zależności o rodzaju snu .Po chwilowym przebudzeniu i uspokojeniu tętno wraca do normy i błyski w oczach ustępują,z tym że nauczyłam się kontrolować oddech i spokojnie przez dłuższą chwilę oddycham ,po czym wszystko wraca do normy. Co do stresu to mam go na co dzień od34 lat .Jestem matką wychowującą upośledzonego syna (nie rozpoznana we wczesnym dziecinstwie fenyloketonuria ).,wręcz mogę powiedzieć że stres jest nieodłączną częścią mojego życia.A w ostatnim czasie doszła też opieka nad matką staruszką.W 1999 roku dostałam Xanax ,okazało się że mam nerwicę lękową .,po pewnym czasie wszystko wróciło do normy a ja już nie używam tego leku .Biore tylko leki na astmę i na nadciśnienie . W ciągu dnia czuję się (jak na swój wiek dobrze),tylko te sny które mnie męczą i powodują że mój organizm tak reaguję .Rozpisałam się ,przepraszam .Pozdrawiam Grażyna

Jeżeli Ty również miewasz niespokojne sny i podobne problemy natury psychicznej -koniecznie zapytaj jednego z naszych lekarzy co może być tego przyczyną w Twoim przypadku... ZAPYTAJ LEKARZA

Tagi publikacji: puls w uszach, mroczki w oczach, dziwne sny, niespokojny sen, błyski w oczach, nerwica, nerwica lękowa

Lekarz:

W takim razie uważam, że te objawy to po prostu efekt emocjonalnych snów - w takich sytuacjach zarówno przyspieszona akcja serca jak i błyski oraz mdłości są normalne. A z kolei te sny są zapewne związane ze stresem i emocjami, które przeżywa Pani na co dzień. Tak więc nie ma to raczej związku z żadną chorobą. Proponowałabym na początek spróbować zastosować jakieś łagodne, ziołowe preparaty uspokajające (zawierające walerianę, melisę) i zażywać je na noc przed snem. Do tego proszę zakupić sobie preparat magnezu, bo to też wzmacnia system nerwowy. Może też Pani zamiast tego poprosić lekarza rodzinnego o zapisanie Hydroxyzyny. Myślę, że to powinno Pani pomóc, ale gdyby jednak problem utrzymywał lub nasilał się to proszę skonsultować się z psychiatrą - on zalecić Pani mocniejszy lek. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi