LekarzPomaga.pl - INFEKCJA DRÓG MOCZOWYCH -JAKIE BADANIA?

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Infekcja dróg moczowych -jakie badania?

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam

Dwa miesiące temu byłam w ciąży płód rozwinął się nie prawidłowo prawdopodobnie przez infekcję moczową, która została przeoczona przez mojego lekarza ginekologa. Pan doktor ani razu nie zrobił mi również wymazu z pochwy. Chwilowo nie posiadam kontraktu z NFZ. I chciałam zapytać lekarza urologa jakiego rodzaju badania powinnam wykonać, ponieważ nie stać mnie na wielokrotne wizyty prywatne w poradni urologicznej. Nie ukrywam, że wolałabym pójść do poradni urologicznej z kompletem badań ( wykonanych prywatnie) aby lekarz miał od razu jakiś punkt zaczepienia. Z badań osadu moczu w czasie ciąży wynika:
- Nabłonki płaskie- b.liczne
- Leukocyty- 30-50 gdzie norma wynosi 0-5
- Pasma śluzu - b.liczne
- Bakterie- liczne
Nie prawidłowości te wykryłam sama przeglądając badania miesiąc po poronieniu wywołanym w szpitalu. Na chwilę obecną czekam na wyniki badań takich jak: Chlamydia trachomatis, mycoplazma genitalium, uroplazma urealycitum, wymaz bakteriologiczny z szyjki macicy oraz wymaz mykologiczny z szyjki macicy. Bardzo proszę o informację jakiego rodzaju badania powinnam jeszcze wykonać?Co może być przyczyną moich objawów? Poniżej przedstawiam objawy jakie zauważyłam:
- Częste oddawanie moczu wywołane uciskiem na pęcherz, mimo że jest prawie pusty, tzn. uczucie napięcia pęcherza( jakby parcia na pęcherz), przez co utrudnione jest oddanie moczu do końca , efekt tego napięcia/ parcia utrzymuję się po oddaniu moczu i wzmaga kolejne parcie dla oddania dosłownie kilku kropel moczu;
- Ciągłe zmęczenie;
- Czasem muszę zaczekać kilka sekund na strumień moczu
- Żadko po bardzo długim przetrzymaniu moczu ból w dole brzucha podczas jego oddawania
- Parcie na pęcherz podczas stosunku seksualnego

Tagi publikacji: infekcja dróg moczowych, ciąża, poronienie, chlamydia, bakterie, wymaz z pochwy, Ureaplasma, Mycoplasma

Lekarz:

Witam, w takim razie proszę wykonać badanie ogólne moczu wraz z posiewem moczu oraz USG jamy brzusznej. Z tymi wynikami proszę udać się do urologa na konsultację. Ważne również, aby zabrała Pani ze sobą wyniki wykonanych w szpitalu badań (w kierunku Chlamydii, Ureaplasmy, Mycoplasmy oraz wymazy). Oczywiście wyniki szpitalne musi Pani także skonsultować z ginekologiem, który w razie konieczności zaleci leczenie infekcji dróg rodnych wywołanej tymi patogenami. Pani objawy mogą sugerować infekcję dróg moczowych i taka diagnostyka wystarczy, aby to wyjaśnić. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi