LekarzPomaga.pl - KSZTAŁT PENISA I STULEJKA

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Kształt penisa i stulejka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Nigdy w życiu nie byłem u urologa, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Czytając teksty na Państwa portalu doszedłem do wniosku że coś z moim przyrodzeniem jest nie tak. Inny kształt ( chyba zbyt mały żołądź ), poza tym zbyt dużo napletka, jak widać na zdjęciu żołędzi nie da się odsłonić. Dotąd myślałem że to nie problem. W takich sytuacjach Państwo radzą zabieg - obrzezanie. Czy jest to konieczne, gdybym się nie poddał to jakie konsekwencje? Co mam robić?

Załączniki:

Tagi publikacji: kształt penisa, stulejka, mały żołądź, obrzezanie, problemy z penisem

Lekarz:

Szanowny Panie, kształt penisa może być różny, czy jest nieprawidłowy, można stwierdzić, gdy utrudnione lub niemożliwe byłoby oddawanie moczu, odbycie stosunku płciowego, a także, gdyby czynności te powodowały wystąpienie dolegliwości bólowych.
Stulejka zaś, to niemożność odprowadzenia napletka do rowka zażołędnego. Może doprowadzać do problemów związanych z oddawaniem moczu, powracających infekcji związanych z utrudnioną higieną. Jeśli zaś dojdzie do odprowadzenia napletka poza żołądź, a następnie do braku możliwości jego zsunięcia na żołądź, wówczas może wystąpić stan zwany załupkiem. Prowadzi do ucisku prącia, zaburzeń w ukrwieniu i wymaga pilnej interwencji chirurgicznej.
W związku z powyższym proponuję zgłosić się do lekarza urologa celem oceny stulejki, która może wymagać leczenia chirurgicznego. Lekarz również oceni kształt prącia i rozwieje pańskie obawy. Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi