LekarzPomaga.pl - PROBLEM Z EREKCJĄ

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Problem z Erekcją

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam Chciał bym sie dowiedzieć co powinienem zrobić Mam 16 lat masturbowałem sie od 4 lat Poznałem 2 lata temu dziewczyne I jestesmy razem do teraz Zależy nam na sobie bardzo Kochamy się Bardzo mocno Jest ona dla mnie bardzo atrakcyjną partnerką I chcieliśmy nie raz odbyć stosunek lecz Ja miałem problem i mam do teraz Gdy do chodzi do erekcji jest ona nie pełna Penis nie twardnieje do takiego stopnia jakiego powinien I gdy ściągam skóre to jest ona za żołędziem taka jak by warstwa że nie można nałozyć prezerwatywy i po chwili erekcja Mija i chciał bym sie dowiedzieć co powinienem zrobić z tym,ponieważ byłem u urologa na wizycie kontrolnej i stwierdził że lepiej być nie może

Lekarz:

Witam, co dokładnie mówił urolog, czy w trakcie badania nie stwierdził żadnych nieprawidłowości - nie mówił nic o stulejce i powiedział, że penis ma jak najbardziej prawidłową budowę?

Użytkownik:

Lekarz urolog powiedział że lepiej być nie może i wszystko jest w jak najlepszym porządku tylko wspomniał że wędzidełko jest przykrótkie ale to nie powinno mi sprawiać w niczym problemów po za tym wszystko jest w najlepszym porządku tak stwierdził lekarz.

Tagi publikacji: erekcja, problem z erekcją, masturbacja, krótkie wędzidełko, zaburzenia wzwodu, potencja, penis

Lekarz:

W takim razie jeżeli lekarz urolog badając Cię nie widzi nieprawidłowości to na pewno pod względem budowy anatomicznej prącia wszystko jest w porządku - tu nie ma powodu do niepokoju. Natomiast jeśli chodzi o przyczyny tego typu problemów ze wzwodem to mogą być one albo związane z jakąś chorobą (jesteś jeszcze bardzo młody i nie piszesz o żadnych schorzeniach więc jest to mało prawdopodobne, ale jeśli chorujesz na coś poważniejszego to zapytaj swojego lekarza rodzinnego, czy może mieć to wpływ na erekcję), albo ma podłoże psychogenne - ta opcja jest dużo bardziej prawdopodobna. Bardzo wielu młodych chłopaków z uwagi na niewielkie doświadczenie i związany z tym stres przed pierwszymi stosunkami ma problemy z utrzymaniem wzwodu, a jeśli już pojawią się takie problemy to dołącza się do tego obawa przed kolejnym niepowodzeniem i dodatkowo pogarsza to sprawę. W takim przypadku należy po prostu starać się zrelaksować i nie myśleć o tych kwestiach, a w miarę kolejnych doświadczeń problem powinien sam minąć. Natomiast innym powodem problemów z erekcją jest zbyt częsta masturbacja - to również częściej dotyczy młodych mężczyzn i prowadzi do tego, że potrzebne są coraz silniejsze bodźce w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej i to powoduje zaburzenia wzwodu. Tak więc jeżeli często się masturbujesz to zdecydowanie należy to ograniczyć. Gdyby natomiast mimo wszystko problem nadal się utrzymywał to polecam konsultację z seksuologiem, który z pewnością będzie umiał doradzić coś więcej w tej kwestii. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi