LekarzPomaga.pl - PROBLEM Z LEUKOCYTAMI W WYNIKU SEMINOGRAMU

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Problem z leukocytami w wyniku SEMINOGRAMU

Odpowiedzi udzielił:
lek. Magdalena Pikul

Lekarz specjalista pediatra

Opublikowano:

Użytkownik:

W dniu 10.08.2013 zrobiłem sobie SEMINOGRAM - wynik przedstawiłem w załączniku poniżej.
Ponieważ lekarz stwierdził iż jest za wysoki stan leukocytów (4x10^6/mL)liczba komórek okrągłych 8x10^6/mL kazał mi zrobić badanie POSIEW NASIENIA licząc że to wina jakiejś bakterii. Jednakże z posiewu nic nie wyszło tzn. wynik ujemny brak bakterii. W wyniku tego lekarz zalecił mi kupienie leku "PROFERTIL" i zażywanie go przez 3 miesiące. Ponieważ lek jest drogi moje pytanie czy lek ten poprawi stan moich leukocytów? Dodam iż mój penis jest strasznie wysuszony tzn. gdy ściągnę z niego skórę nie chce powrócić na swoje miejsce zatrzymuje się w połowie, muszę na siłę ciągnąć, bólu przy tym nie ma ale podczas oddawania moczu strasznie mi to przeszkadza.
pozdrawiam

Informacje dodatkowe:

Ze względu iż nie mogłem zamieścić zdjęć z wynikami z SEMINOGRAMU prosiłbym o wejście na poniższy link i tam są zdjęcia z wynikami moimi.:http://eurologia.pl/forum/prosba-o-ocene-seminogramu-duzo-leukocytow-vt1114.htm#2358"

Lekarz:

Witam, proszę napisać z jakiego powodu było wykonywane to badanie - czy stara się Pan o dziecko i są problemy z poczęciem??

Użytkownik:

witam.
Tak dokładnie tzn. staramy się z żoną o dziecko i są problemy z poczęciem. Staramy się od ok 7 miesięcy.

Tagi publikacji: problem z leukocytami, penis, posiew nasienia, nasienie, sperma, seminogram

Lekarz:

Jeżeli chodzi o podwyższoną liczbę leukocytów w nasieniu to może być ona rzeczywiście spowodowana infekcją w układzie moczowo-płciowym dlatego w przypadku jej stwierdzenia wykonuje się posiew nasienia- u pana wyszedł on ujemny wiec te przyczynę możemy wykluczyć. Innymi czynnikami które mogą mieć na to wpływ są różne czynniki toksyczne zawarte w pokarmach, w wodzie, w lekach - nie da się ich skutecznie wyeliminować więc w takich przypadkach lekarze zalecają preparaty mające poprawić jakość spermy - takie jak profertil. Znalazłam informacje o tym suplemencie, które wydają się dość obiecujące - według producenta w istotny sposób poprawia jakość nasienia i przyczynia się do zwiększenia ilości ciąż w grupie badanej. Do tego zalecana jest odpowiednia zdrowa dieta, zdrowy aktywny tryb życia. Myślę, że pomimo dość wysokiej ceny warto wypróbować ten preparat zgodnie z zaleceniem przez 3 miesiące, a po tym czasie ponownie wykonać seminogram. Oczywiście decyzja należy do pana. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi