LekarzPomaga.pl - PYTANIE DO ANDROLOGA/UROLOGA, PROBLEMY Z UTRZYMANIEM WZWODU

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Pytanie do androloga/urologa, problemy z utrzymaniem wzwodu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam,
Mam 22 lata. Z moją dziewczyną spotykam się 6 miesięcy, od samego początku pojawia się u mnie problem z utrzymaniem pełnego wzwodu. Warto też dodać, że problem nie pojawia się tylko przy stosunku ale też przy masturbacji(na początku problemu masturbowałem się raz, żeby sprawdzić czy nie wiąże się to z moja pratnerką) Mój penis podczas wzwodu jest miękki i na tyle giętki, że mogę bez problemu wygiąć go we wszystkie strony. Wzwodem nazywam, to że penis unosi sie poziomo do brzucha (nie unosi się do góry). Myślę, że watro też wspomnieć o tym, że penis jest zagięty w dół. Czytałem o zbyt krótkim więzadełku czy to może być przyczyną?? Podczas stosunku wygląda to tak, że nie jestem w stanie włożyć go w partnerke (z powodu miękkości) bez włożenia go po prostu ręką. W momencie kiedy jest w środku jest taki miękki,że wypada i zgina się. Zdarzają się sytuacje, w których po prostu opada( wiem, że może to być spowodowane stresem, ale trwa już 6miesięcy). Byłem u dwóch andrologów, myślę, że ze względu na mój młody wiek jeden z lekarzy nie potraktował tego poważnie, ponieważ zalecił zmiane diety...(problem trwa już tak długo, że w pierwszych miesiącach próbowaliśmy takich sposobów jak zmiana diety, palę papierosy-obecnie rzucam, czytaliśmy również o problemach przez alkohol-jednak u mnie to moża wykluczyć) Drugi z lekarzy wykonał mi badania testosteronu, jednakże po tym jak okazało się, że testoteron jest w normie postanowił przepisać mi Sildenafil i zakończył w ten sposób leczenie.. Recepty nie wykupiłem, ponieważ zależy mi na rozwiązaniu problemu na stałe, a nie na kilku zadawalających stosunkach seksualnych. Lekarz również zalecił mi udanie się do seksuologa w najbliższym czasie na pewno skorzystam z tego rodzaju pomocy jednak nie uważam żeby wynikało to z problemów psychologicznych. Z moją partnerka rozmawiamy o tym otwarcie i chcemy znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji.
Czy Państwo wiedzą co może być przyczyną? Co jeszcze mogę zrobić? Czy znają Państwo na prawde dobrego lekarza? Mieszkam w Bydgoszczy, ale tak bardzo potrzebuję specjalisty, że moge udać się do innego miasta po pomoc.

Informacje dodatkowe:

Nie biore stałych leków, nie choruje na żadne poważne choroby, urazów w ostatnim czasie nie bylo, miałem kiedyś operacje nogi (złamany piszczel w dwóch miejscach ale było to bardo dawno)
Wykonałem bdanie testosteronu: 386,18 ng/dl
Badanie krwii w normie.

Tagi publikacji: penis, wswód, utrzymanie wzwodu, stosunek, masturbacja, miękki penis, problemy z erekcją

Lekarz:

Witam, w takich przypadkach na początek zawsze należy wykluczyć organiczne przyczyny zaburzeń erekcji. W pierwszej kolejności wymienia się tu zaburzenia ukrwienia prącia wynikające np. z nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, cukrzycy. W związku z tym należałoby wykonać USG doppler naczyń prącia, dodatkowo także USG jąder, przez kilka dni wykonywać pomiary ciśnienia tętniczego, oraz zrobić takie podstawowe badania krwi jak lipidogram, glukoza, morfologia, TSH. Należy oczywiście całkowicie rzucić palenie papierosów, nie zażywać narkotyków i ograniczyć spożycie alkoholu. Erekcji nie sprzyja również długotrwała jazda na rowerze, więc jeśli uprawia Pan taki sport to warto również to wziąć pod uwagę. Jeżeli poza problemami ze wzwodem ma Pan dodatkowo jakieś inne dolegliwości - częste bóle głowy, drętwienia, mrowienia kończyn, zaburzenia czucia, zaburzenia równowagi, bóle kręgosłupa, to warto także skonsultować się z neurologiem. Są schorzenia neurologiczne, które mogą poza innymi objawami dawać także zaburzenia erekcji.
Po wykluczeniu przyczyn organicznych można podejrzewać, że problem ma jednak podłoże psychogenne. Prowadzą do tego stres, problemy w relacjach z partnerką, depresja, itp. Jest to szczególnie częste w grupie młodych mężczyzn (częstsze nawet niż przyczyny organiczne).W takich przypadkach wskazana rzeczywiście jest wizyta u seksuologa, który poprzez odpowiednio przeprowadzoną rozmowę jest w stanie pomóc w ustaleniu przyczyny problemu. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi