LekarzPomaga.pl - ROZMIAR CZŁONKA

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Rozmiar członka

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam mam 13cm penisa w zwodzie i podczas seksu moja dziewczyna nie ma za dużej satysfakcji, dlatego chciałbym powiększyć rozmiar swojego członka. Mam pytania jak można powiększyć penisa jakimi metodami lub lekami? Czytałem w internecie o specjalnych tabletkach, ale nie wiem czy to jest bezpieczne dla zdrowia i efektywne lub pompki powiększające albo andropenisy co o tym myśleć? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Informacje dodatkowe:

Mam kategorię zdrowia Z1A na nic nie choruję, nie biorę leków i nie byłem badany przez urologa.

Tagi publikacji: rozmiar członka, wielkość penisa, penis, członek, powiększanie penisa, zaburzenia erekcji, impotencja, zaburzenia wzwodu

Lekarz:

Witam,
Niestety jeżeli chodzi o metody powiększania prącia to nie mam dla Pana szczególnie optymistycznych informacji.
Według badań jedynymi w jakimś stopniu skutecznymi sposobami są zabiegi chirurgiczne polegające na nacinaniu więzadeł mocujących penis do kości łonowych, jednak są one obarczone różnymi poważnymi powikłaniami jak zaburzenia erekcji, a nawet impotencja i w zasadzie nie są one wykonywane (przynajmniej nie jako zabiegi plastyczne).
Co do metod farmakologicznych jak różnego rodzaju tabletki dostępne na rynku to nie ma żadnych badań udowadniających ich rzeczywistą skuteczność - tak więc w większości przypadków jest to tylko efekt placebo (ponadto bardzo często są one zanieczyszczone potencjalnie szkodliwymi substancjami i mogą dawać poważne działania niepożądane).
Co do różnego rodzaju aparatów próżniowych mających na celu rozciąganie prącia (w tym także urządzenia typu andropenis) to również efekty nie są imponujące i przede wszystkim nie są trwałe (np. aparat próżniowy pomaga w dużym stopniu osiągnąć wzwód, ale nie daje długotrwałego efektu jeśli chodzi o rozmiar penisa). Dodatkowo tego typu urządzenia po dłuższym stosowaniu mogą osłabiać elementy elastyczne prącia i przez to powodować zaburzenia wzwodu.
Tak więc bardzo mi przykro, ale nie polecę Panu żadnej metody powiększania penisa, ponieważ ich skuteczność (poza zabiegami chirurgicznymi, które odradzam ze wspomnianych wyżej względów) jest znikoma i uważam je za stratę pieniędzy. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi