LekarzPomaga.pl - SPERMA O ZABARWIENIU KRWI

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Sperma o zabarwieniu krwi

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Od jakiegoś dłuższego czasu po stosunku mam spermę w kolorze krwi. Nie mam bóli, z racji wieku wzwód mam sporadycznie. Mieszkam na terytorium Holandii i wizyta u lekarza jest z racji nie poprawnego języka utrudniona.

Informacje dodatkowe:

2015 przeszedłem operacje w pachwinie, miałem 1 cm zator. Wcześniej zabiegi zamykania żył najnowszą metodą na obu nogach. Od tego czasu dużo chodzę, trochę biegam, rower. Ważę obecnie 91 kg wzrost 173 cm. Miałem 13 lat temu kolonoskopie z powodu częstych bóli. Ale nic nie wykazało. Prawdopodobnie wrażliwe jelito. Obecnie przy zmianie diety takowych bóli nie mam.

Tagi publikacji: sperma w kolorze krwi, czerwona sperma, krew w spermie

Lekarz:

Szanowny Panie, przyczyn obecności krwi w nasieniu może być wiele, m. in. zapalenie gruczołu krokowego, cewki moczowej, zakażenia układu moczowo-płciowego przenoszone drogą płciową, zapalenie lub torbiele pęcherzyków nasiennych, czasami niedrożność nasieniowodu może dać takie objawy. Niestety należy również brać pod uwagę nowotwory łagodne i złośliwe, których ryzyko występowania rośnie wraz z wiekiem. Wobec powyższego sugeruję zgłosić się do urologa, który zbierze dokładny wywiad, zbada Pana osobiście i zaleci badania dodatkowe, zarówno laboratoryjne jak i obrazowe. Na ich podstawie będzie mógł postawić ostateczne rozpoznanie i zaproponować odpowiednie leczenie. Jeśli ma Pan problem z konsultacją za granicą, proponuję rozważyć przyjazd do kraju i dokładnie zdiagnozować problem.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi