LekarzPomaga.pl - STOSOWANIE LEKÓW ROZSZERZAJĄCYCH NACZYNIA KRWIONOŚNE

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Stosowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Czy można jednocześnie zażywać Ginkofar i Inventum? Czy Inventum powinno się zażywać codziennie w sposób profilaktyczny czy tylko przed? Czytałem że Inventum koliduje z l arginina bo wydziela tlenek azotu czyli po jakim czasie po odstawieniu mogę zażyć Inventum. Czy jednoczesne picie ziół o podobnym działaniu może zaszkodzić? Raz dziennie pije Czystek, kwiat Głogu i Miłorząb. Jak pogodzić te wszystkie leki i zioła aby zażywać lekarstwa w bezpieczny sposób?

Informacje dodatkowe:

Miałem zdiagnozowany zespół Raynauda i mam problemy z koncentracją i pamięcią a w efekcie z erekcją. Lekarz nie chciał mi przypisać leków na Raynauda. Gdy biore Ginkofar i l arginina widzę poprawę ale nie są to rezultat zadowalający w życiu seksualnym natomiast ogólnie czuję się lepiej a erekcja jest trochę mocniejsza dlatego też kupiłem Inventum

Tagi publikacji: rozszerzenie naczyń krwionośnych, naczynia krwionośne, tętnice, erekcja, problemy z erekcją

Lekarz:

Szanowny Panie, wyciąg z miłorzębu japońskiego powoduje rozszerzenie naczyń, hamuje agregację płytek przez co poprawia przepływ krwi. Sildenafil wspomaga rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych prącia oraz rozkurcz mięśni gładkich naczyń płucnych. L-arginina jest aminokwasem, który jest wytwarzany w organizmie, a także dostarczany jest w pożywieniu, bierze udział w wytwarzaniu tlenku azotu, co wpływa na obniżenie ciśnienia. Kwiat głodu, czystek również wpływają na obniżenie ciśnienia.
Sildenafil przy leczeniu zaburzeń wzwodu powinien być stosowany w zależności od potrzeb na ok. godzinę przed planowaną aktywnością seksualną, nie ma wskazań do stosowania profilaktycznego.
Picie w dużych ilościach wspomnianych ziół może powodować spadki ciśnienia tętniczego, gdyż będą nasilać swoje działania.
Proponuję wybrać jeden z preparatów, po którym odczuwa Pan poprawę, a w razie potrzeby stosować preparat sildenafilu, wówczas nie powinno być działań niepożądanych związanych z interakcją substancji czynnych. L-arginina zaś nie będzie kolidowała z zalecanymi doraźnymi dawkami sildenafilu.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi