LekarzPomaga.pl - STULEJKA - PYTANIE DO UROLOGA

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Stulejka - pytanie do urologa

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Proszę o szybką odpowiedź jestem męźczyzną 47 letnim od pół roku mam stulejkę nabytą jutro zabieg czy w takim przypadku mogę zdecydować się na obrzezanie niecałkowite ( plastykę napletka) nie chcę wyrazić zgody na obrzezanie całkowite, czy lekarz dostosuje się do mojej prośby? Jak mam się przygotować do zabiegu i czy sam zabieg jest bolesny?
Mam mieć znieczulenie miejscowe.
Z góry dziękuje za odpowiedź na którą bardzo liczę
Adam [..usunięte przez Administratora..]

Informacje dodatkowe:

Nie przyjmuje lekarstw na chwilę obecną

Lekarz:

Witam, a czy do tej pory nie ustalił Pan z lekarzem jaki rodzaj zabiegu ma być wykonany? Takie kwestie lekarz zawsze powinien uzgadniać z pacjentem przed operacją, przedstawiając mu jakie są możliwości, jakie są możliwe powikłania/następstwa w zależności od metody zabiegu. Czy nie było takiej rozmowy? a jeśli była to jakie było zdanie lekarza w tej kwestii?

Użytkownik:

Niestety nie objaśnił metody jak będzie wyglądał zabieg, mówił tylko że z czasem troszkę napletek będzie zakrywał żołądź

Tagi publikacji: stulejka, obrzezanie, napletek, żołądź, penis

Lekarz:

Jeżeli lekarz objaśniał Panu, że po zabiegu napletek będzie częściowo przykrywał żołądź to prawdopodobnie miał na myśli właśnie obrzezanie częściowe, a nie całkowite. Ale najlepiej będzie jeśli jutro po zgłoszeniu się do Oddziału wypyta Pan o szczegóły lekarza - on objaśni na czym dokładnie ma polegać zabieg. Jeżeli nie zgodzi się Pan na obrzezanie całkowite to lekarz oczywiście musi uszanować Pana decyzję informując o możliwych konsekwencjach - tak więc na pewno nic nie zostanie zrobione bez Pana zgody. Zabieg z pewnością nie będzie bolesny, a po nim otrzyma Pan leki przeciwbólowe, które uśmierzą ewentualny ból. Do szpitala powinien Pan zgłosić się na czczo, w dniu zabiegu krocze powinno być dokładnie umyte i ogolone - poza tym nie ma specjalnego przygotowania. W ciągu kilku tygodni (2-4)rana powinna się bez problemu wygoić. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi