LekarzPomaga.pl - UROLOGIA, CZĘSTE ODDAWANIE MOCZU

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Urologia, częste oddawanie moczu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam.Pisze w imieniu mojego ojca.W sierpniu ojciec mial operacje usuniecia pluca tzn plata poniewaz byl nowotwor zlosliwy.Po tej operacji zalozono cewnik i zrobil sie problem poniewaz po wyciagnieciu ojciec mial problemy z oddaniem moczu.Od kilku lat leczyl sie farmakologicznie z powodu przerostu prostaty wiec lekarz zadecydowal o operacyjnym usunieciu problemu i 22 wrzesnia odbyla sie operacja.Po tygodniu cewnik zostal usuniety i wszystko bylo ok wiec ojciec po konsultacji z urologiem zdecydowal sie na wyjazd do norwegi do mnie.od tygodnia zaczal sie problem poniewaz ojciec czesto oddaje mocz jesli w dzien jest to co dwie godziny to w nocy nawet co pol.Lekarz dal tez antybiotyk i powiedzial ze jakby sie cos dzialo to ma zaczac brac i ojciec zaczal przyjmowac UNIDOX SOLUTAB.
04 LISTOPADA bedzie mial ponowne badania kontrolne czyli bronchoskopie natomiast wynik z wycinka pobranego podczas operacji urologicznej jest dobry i nie wykazal zadnych zmian nowotworowych.Mieszkam w Norwegi i nie mam dostepu do wypisu ze szpitala urologicznego poniewaz ojciec zapomnial zabrac jesli bedzie to bardzo potrzebne to ktos z rodziny wysle zdjecie tego wypisu.Chcielibysmy sie dowiedziec czy ten czestomocz to jest jakis skutek uboczny po operacji i czy to minie, czy jest to sprawa na tyle pilna ze musi natychmiast udac sie do swego lekarza czt moze poczekac tak jak ma bilet na powrot na 27 pazdziernika

Informacje dodatkowe:

obecnie nie przyjmuje zadnych stalych lekow.wysylam wypis ze szpitala onkologicznego

Załączniki:

Tagi publikacji: częstomocz, częste sikanie, zwężenie cewki moczowej

Lekarz:

Witam, przyczyną takich dolegliwości może być infekcja w drogach moczowych - po tego typu zabiegach i długotrwałym utrzymywaniu cewnika w pęcherzu jest to stosunkowo częste powikłanie. W takim przypadku antybiotyk powinien pomóc. Tak więc proponuję zażywać go zgodnie z zaleceniem urologa. Można również wykonać badanie ogólne i posiew moczu (w zasadzie powinno się to zrobić jeszcze przed włączeniem antybiotyku, ale i teraz może mieć to znaczenie). Jeżeli po 3-4 dniach nie będzie poprawy to wtedy niestety konieczna będzie wizyta u urologa w najbliższym możliwym terminie, żeby wykluczyć ewentualne inne powikłania jak na przykład zwężenie cewki moczowej, związane z tym trudności w całkowitym opróżnianiu pęcherza i tym samym częste parcie na mocz. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi