LekarzPomaga.pl - ZACZERWIENIENIE W OKOLICY CEWKI MOCZOWEJ

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Zaczerwienienie w okolicy cewki moczowej

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Mam juz od dosyc dawna problem z zaczerwienieniem w okolicy cewki moczowej juz od ok roku, najbardziej objawia sie ona w czasie po masturbacji , sexu nie uprawialem od 1,5 roku, prosze o pomoc jak to leczyc .

dodaje linki zdjec

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5647ff5ff443ca3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c0b1b26a57e6239.html

Lekarz:

Witam, czy zaczerwienie to sprawia jakieś dolegliwości - ból, pieczenie, swędzenie? czy są dolegliwości przy oddawaniu moczu? czy był jakiś uraz w tym miejscu - na przykład zerwanie lub naderwanie wędzidełka napletka? czy konsultował się Pan z lekarzem, rodzinnym, urologiem lub dermatologiem - czy było stosowane jakieś leczenie?

Użytkownik:

na poczatku , czyli ok roku temu swedzialo , ale tylko na poczatku i troche , ale nie bylo zaczerwienienia , tak to ani nie swedzi , ani nie piecze , nic sie nie dzieje , nic nie boli, jest tylko te zaczerwienienie , mozliwe ze kiedys moze mialem jakies otarcie w tym miejscu ale nic wiecej , u lekarza zednego nie bylem

Tagi publikacji: cewka moczowa, zaczerwienienie, masturbacja

Lekarz:

W takim wypadku można raczej wykluczyć infekcje i stany zapalne tej okolicy, ponieważ towarzyszyłyby temu inne dolegliwości, jak ból, swędzenie, pieczenie. Najbardziej widoczne są pajączki naczyniowe w okolicy wędzidełka napletka i możliwe, że zarówno one jak i to zaczerwienienie to efekt niewielkich uszkodzeń tej okolicy (w trakcie stosunków i masturbacji) - jeżeli tak to nie wymagają one żadnego leczenia. Jednak na podstawie samych zdjęć nie można mieć co do tego pewności i dlatego proponuję, aby skonsultował się Pan z dermatologiem w celu wykluczenia zmian o poważniejszym charakterze. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi