LekarzPomaga.pl - ZAŁUPEK, BALONOWATY NAPLETEK

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Załupek, balonowaty napletek

Odpowiedzi udzielił:
lek. Michał Osuchowski

Lekarz specjalista patomorfolog

Opublikowano:

Użytkownik:

Witam! 2 dni temu po stosunku z dziewczyną rano obudziłem się z opuchniętym napletkiem, żołądź był na wierzchu, na napletku zrobił się jak gdyby "balonik", na drugi dzień napletek spuchł także do okoła, oglądałem wykład urologa oraz czytałem, że mógł to być załupek ponieważ żołądź robił się już suchy. Proponowali siłą wcisnąć żołądź do środka, wydawało mi się to nie możliwe przez tą opuchliznę ale się udało, jednak ten "balonowaty" napletek który był w rowku zażołędnym teraz jest na samym końcu, zakrywa żołądź. Nie wiem co zrobić z tą opuchlizną (balonikiem), dodam że od czasu problemu nic mnie nie boli, nawet gdy wpychałem żołądź... teraz moge naciągać napletek i ściągać bez problemu jednak co z tą opuchlizną? płucze rumiankiem i używam żelów do higieny intymnej, jednak czy to wystarczy? Do urologa jestem umówiony w poniedziałek.
proszę o pomoc, pozdrawiam !

Lekarz:

Witam, a czy kiedykolwiek wcześniej zdarzały się Panu problemy z odprowadzeniem napletka (w spoczynku lub we wzwodzie)? czy napletek jest zaczerwieniony, a ten obrzęk jest bolesny przy dotykaniu? Jeśli ma Pan możliwość to proszę zamieścić zdjęcie tej zmiany.

Użytkownik:

Raz mi się kiedyś tak zdarzyło ale wtedy dziewczyna miała okres, może to dlatego... bolesny nie jest, tzn nie był bo właśnie wszystko zeszło, od momentu gdy napletek wrócił na swoje miejsce obrzęk zaczął znikać, teraz już prawie w ogóle nic nie widać... Czy to możliwe, że spowodować to mógł "ostry" sex ? Od czego tak mogło się stać ? Czy muszę się kontaktować z urologiem? Wiem że to normalny problem ale troszkę krępujące...

Pozdrawiam!

Tagi publikacji: napletek, żołądź, balonowaty napletek, opuchnięty napletek, załupek, obrzęknięty penis, obrzęk napletka

Lekarz:

Zapewne był to załupek, ale na szczęście udało się Panu samodzielnie odprowadzić napletek. W takich wypadkach jeżeli nie udaje się tego dokonać samemu należy pilnie udać się do lekarza, bo przedłużający się załupek prowadzi do niedotlenienia tkanek. Przyczyną powstania załupka jest zwykle przedłużające się jego odprowadzenie (na przykład podczas stosunku), zwłaszcza jeśli w obrębie napletka znajdują się zwężające go bliznowate pozapalne zmiany. W takiej sytuacji dochodzi do narastania obrzęku napletka, a to coraz bardziej utrudnia jego nasunięcie na żołądź.
Jeżeli obecnie napletek jest na swoim miejscu, nie jest on bolesny, zaczerwieniony, a obrzęk się zmniejsza to nie ma powodu do niepokoju, wszystko powinno samo wrócić do normy. Natomiast myślę, że wizyta u urologa jest mimo wszystko konieczna - powinien on ocenić napletek pod kątem ewentualnych zmian mogących sprzyjać powstawaniu załupka w przyszłości. Tak więc jeżeli ma Pan już umówioną wizytę to proszę się na nią udać. Pozdrawiam!

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi