LekarzPomaga.pl - ZAPALENIE PĘCHERZA, KREW PODCZAS ODDAWANIA MOCZU

Układ moczowy -drogi moczowe (moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa) oraz męskie narządy rozrodcze

Zapalenie pęcherza, krew podczas oddawania moczu

Odpowiedzi udzielił:
lek. Jakub Niedomagała

Specjalista medycyny rodzinnej

Opublikowano:

Użytkownik:

Dobry wieczór,
od rana mam uczucie ciągłej potrzeby skorzystania z toalety, natomiast zaraz po skorzystaniu wciąż czuje dyskomfort.
Do godziny 17 było to jeszcze znośne, natomiast później i do teraz ból podczas wydalania moczu jest znaczący, na papierze toaletowych pojawiła się krew, która podczas wydalania moczu także towarzyszyła. Od czasu do czasu odczuwam ucisk na dolnej partii brzucha, a także odczucia wymiotów.
Zażyłam już takie leki jak neoFuragina 50mg (2 tabletki), a także stosuję żel RIVEL.
Bardzo proszę o odpowiedź czy krew występująca podczas moczu jest czymś poważnym i jaką metodę profilaktyki mam zastosować w dalszym leczeniu.
Z góry dziękuję

Informacje dodatkowe:

neoFuragina 50mg, RIVEL, Aspargin
Jakieś pół roku temu stosowałam antybiotyk na bakterie Hp

Tagi publikacji: zapalenie pęcherza, krew podczas oddawania moczu, krew podczas sikania, krew w moczu, krew na papierze toaletowym, ból pęcherza

Lekarz:

Szanowna Pani, objawy te mogą świadczyć o infekcji dróg moczowych i/lub kamicy dróg moczowych. Jeśli są związane z samą infekcją bakteriami wrażliwymi na Furaginę to powinna Pani odczuć poprawę po stosowaniu jej pierwszego dnia 4x100 mg, następnie 3x100 mg. Niestety bakterie mogą nie być wrażliwe na dany lek, wówczas należałoby włączyć antybiotyk, ale na niego musi Pani mieć receptę. Jeśli objawy byłyby spowodowane kamicą, wtedy należałoby włączyć leki przeciwbólowe/przeciwzapalnie i rozkurczowe.
Jeśli objawy nie będą po Furaginie zmniejszać się powinna Pani skorzystać z pomocy doraźnej. Lekarz zbada Panią i zaleci dalsze postępowanie.
Pozdrawiam

Zadaj pytanie lekarzowi

Zadaj pytanie lekarzowi